сряда, 2 септември 2015 г.

ПВЦ изолация на покрив - къде намира приложение

Хидроизолацията е необходима на всяка част от една сграда или съоръжение, където има опасност от проникването на влага, това могат да бъдат както вътрешните помещения, така и тераси, балкони и веранди. Частите на една сграда, които най-много се нуждаят от сигурна и качествена влагозащита са, разбира се основите и покривът, защото именно те са в постоянен досег с влагата – атмосферна и подпочвена.

На пазара днес се предлага огромно разнообразие от влагоизолации, като най-разпространени у нас видове са:

· Битумна хидроизолация

· ПВЦ хидроизолация

· TPO хидроизолация

Един от най-често използваните видове хидроизолация са PVC мембраните и това се дължи на техните безспорни предимства, сред които:

  • Висока устойчивост на високи и ниски температури
  • Перфектна защита срещу UV лъчи
  • Устойчивост на стареене
  • Издържливост на механични и атмосферни въздействия
  • Дълъг експлоатационен живот
  • Лесно полагане при всякакви атмосферни условия
  • Подходяща за всякакъв климат

Как се изпълнява PVC изолация на покрив?


Влагоизолирането на един покрив е действие, включващо не малко отделни дейности. Тяхната последователност е строго регламентирана и всички опитни строителни фирми се придържат към предварително зададените работни принципи. Накратко полагането на ПВЦ изолация на покрив преминава по следния начин:

  1. Почистване на стоманобетонната плоча и придаване на наклон с вароциментова замазка, в случай на необходимост.
  2. Полагане на битумен грунд. Това може да се извърши с помощта на валяк, четка или пръскачка за вискозни течности.
  3. Полагане на пароизолационна мембрана.
  4. Полагане на топлоизолация от минерална вата с висока якост на натиск.
  5. Полагане на PVC хидроизолационна мембрана, като е желателно тя да бъде с дебелина минимум 1.5мм.

Всяко едно от изброените действия може да отнеме цял ден, като за изсъхване на някои материали и замазки може да се наложи да се изчака до 72 часа. Това означава, че хидроизолирането на един покрив с PVC мембрана може да отнеме дори седмица, което, на свой ред подсказва, че трябва да се подготвите за дълго присъствие на строителната бригада върху вашия покрив.

Може би най-голямото предимство на PVC изолацията е, че тя е невероятно устойчива на ниски и много високи температури. Това уникално свойство на поливинил хлорид мембраните дава възможност, те да бъдат полагани буквално във всякакво време – при вятър, мъгла, минусови температури и в много горещо време.

Все пак влагата е нежелателна при изготвяне и изсъхване на замазките, грундирането и полагането на останалите видове защити, а също и неприятно условие за една сложна и отговорна задача, затова е добре времето при изпълнение на хидроизолацията да бъде сухо и приятно топло.

Няма коментари:

Публикуване на коментар